V roce 2023 jsme běželi

pro Lukáška

Lukášek se narodil jako úplně zdravé miminko. Avšak po úrazu tonutím se změnil život nejen jemu, ale i celé jeho rodině. Sanitka na místo nehody dorazila velmi rychle a podařilo se jej oživit, nicméně po příjezdu do nemocnice strávil deset dní v umělém spánku. Po probuzení se rodiče dozvěděli, že nic nevidí a nemůže hýbat nohama a rukama. Stravu přijímal přes hadičku zavedenou nosem až do žaludku.

První pokroky nastaly až po sérii sérii hyperbarických komor. Nicméně mozek Lukáška byl poškozen více, než se očekávalo.

K uzdravení je potřeba dále pokračovat v rehabilitacích a dalších léčebných procedurách. Léčba je však nákladná a proto poběžíme. Abychom celou rodinu podpořili a společně finančně přispěli.

Peníze Lukáškovi

Konečná částka, která se na transparentním účtu sešla z dobrovolného startovného, výnosu z charitativního plesu a příspěvků partnerů, činila neuvěřitelných neuvěřitelných 506 545,00 Kč. Rodičům Lukáška jsme výnos předali na slavnostním předání 17.1.2024.

Všem Vám děkujeme.

Mrkněte na fotky. Třeba se na nich poznáte 🙂

Fotografie z akce najdete v menu Fotogalerie a také na RAJČE.net

Článek a fotky v eHutníku

Informaci o naší charitativní akci přinesl také regionální tisk, přečíst si pár vět a také prohlédnout několik fotografií můžete například na webu eHutník

Běžely s námi známé osobnosti

Předsatvujeme Vám osobnosti, které se rozhodly běžet s Vámi a podpořit tak celou akci. Zažili jsme den plný sportu a dobré vůle s Václavem, Honzou, Janou, Evi, Martinem a dalšími lidmi se srdcem na pravém místě.

Václav Varaďa

Běžel s námi bývalý český hokejový útočník a v současnosti hokejový trenér Václav Varaďa. Jako hráč působil v NHL a je také dvojnásobným mistrem světa. V roli hlavního kouče vyhrál s klubem HC Oceláři Třinec tři mistrovské tituly.

Jan Mazoch

Běžel s námi Jan Mazoch, bývalý český skokan na lyžích, který je zároveň vnukem skokana na lyžích a olympijského vítěze Jiřího Rašky.

Jana Bruková

Běžela s námi Jana Bruková, bývalá československá a česká reprezentantka v orientačním běhu. Je jednou ze dvou českých žen, které získaly zlatou medaili na mistrovství světa. Během své sportovní kariéry vybojovala na MS několik dalších medailí ze štafetových závodů.

Eva Tomečková

Běžela s námi Eva Tomečková, známá jako „Evi“ z oblíbené kuchařské show MasterChef Česko 2019.
Máma, kuchařka, pekařka a cukrářka. Zakladatelka projektu Evičenstvo.cz.

Martin Galia

Běžel s námi Martin Galia, je český házenkář, brankář, hrající za český klub HCB Karviná.
Mistr České republiky v sezónách 1999/2000, 2000/2001, 2001/2002 a člen české házenkářské reprezentace.

Julie Hojdyszová

Svou účastí naši akci ozdobila modelka a držitelka mnoha ocenění ve světě krásy:
Miss Europe Continental CZ 2023 | Miss World Look Bella 2023 | Miss Šantovka 2022 | finalist Photo Girl CZ SK 2023 | Miss České republiky 2022

Naši partneři Běh pro Lukáška (2023)

Záštita

Benefiční běh pro Lukáška v roce 2023 se konal pod záštitou starosty obce Smilovice, Regionální rady rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci a Nadačního fondu Běh pro s dlouholetou tradicí v pořádání charitativních běhů. 

Pořádáme benefiční běhy pro hendikepované děti. Každý rok výtěžek ze startovného poputuje v plné výši na podporu léčby jiného dítěte. Pokud máte tip na někoho, kdo by si podle Vás zasloužil naši pomoc, dejte nám vědět.


© 2024 Smilovice pomáhají - nadační fond