Eliščin příběh

Eliška se narodila ve 25 týdnu, s váhou 660g, 33cm a hned po narození si musela svůj život vybojovat.Prodělala nespočet infekcí, pneumotorax, krvácení do mozku, zánět mozkových blan, oboustranný covidový zápal plic. Na umělé plicní podpoře byla 3 měsíce a měla spoustu transfuzí krve, operaci očiček, 3 operace bříška a 10 operací hlavičky. Měla vyvedené střívko na břišní stěnu, které se po roce a půl podařilo zanořit. V hlavičce má ommaya reservoár a VP shunt, který ji odvádí likvor do bříška.    

8 a půl měsíce jsme strávili v nemocnici, než nás poprvé pustili domů a mohla ji vidět i rodina. Nikdy se přesto všechno, co ji potkalo, nepřestala usmívat. Je velice zvědavá a v jejích očích jde vidět velké odhodlání a touha jít dál! 

Dnes má Eliška téměř 3 roky a dělá úžasné pokroky. Je to chytrá, zvídavá holčička s velkou chutí do života, plná radosti, odhodlání, síly a energie. Její postoj k životu nás toho spoustu naučil a dává nám obrovskou sílu jít dál. 

Diagnóz, které lékaři uvádí je celá škála, mezi ty hlavní patří: hydrocephalus, dětská mozková obrna, atrofie mozku, spastická triparéza. S Eliškou denně cvičíme. Nějaké cvičení zvládáme doma a k tomu téměř denně dojíždíme na rehabilitace či terapie. Několikrát v týdnu máme nastaveny neurorehabilitace, hipoterapii, kraniosakrální terapii, ergoterapii a další. Jednou za měsíc až dva jezdíme na několika denní až několika týdenní intenzivní terapie. 

Nic z výše uvedeného pojišťovna neplatí, a tak veškeré její terapie hradíme sami, či z různých sbírek. Roční terapie vychází zhruba na 500 000 Kč. Proto si ceníme veškeré podpory a jsme za každou pomoc ze srdce vděční. Znamená to pro nás opravdu mnoho, protože díky tomu může Eliška jít dál.

Děkujeme

Maminka Elišky

Pořádáme benefiční běhy pro hendikepované děti. Každý rok výtěžek ze startovného poputuje v plné výši na podporu léčby jiného dítěte. Pokud máte tip na někoho, kdo by si podle Vás zasloužil naši pomoc, dejte nám vědět.


© 2024 Smilovice pomáhají - nadační fond